Rauli unenägu 07.09.2008

Unenägu Eestile 07.09.2008:

Tuli samal päeval, kui Pärnus oli Jüri Jaansoni kahe silla jooks. Sellest sain teada hiljem, päeval ja see kinnitas mind veel.

Nägin, et olid käimas sõudmise maailmameistrivõistlused või OM. Õhus oli tõsine võistlusärevus ja pinge. Üks maa teise järel rühkis edasi suure pingutamisega oma rajal. Siis tuli meie Eesti! Minu suureks üllatuseks polnud paadi eesotsas istumas Jüri Jaanson ega keegi muu maskuliinne atleet, vaid hoopis väga kaunis naine, kes üldse ei rassinudki. Tema näos säras üleloomulik taevane ilu, väärikus ja rahu- nagu täiesti teisest maailmast ja ei sobinud selle võistlemise atmosfääriga üldse kokku. Paat liikus rohkem nagu mingi hoovuse või laine peal üleloomulikult, mitte inimese väe ega võimu peal. Siis hakkasin unes rõõmsaks saama ja Vaimus purju jääma. Tundsin nagu oleks Jumal naernud kogu selle võistlemise pinevuse ja rassimise üle (Psalm 2:4). Oli pööraselt naljakas olukord selle võistlemisega – kõik võtsid midagi väga tõsiselt, mis polnud tegelikult üldsegi nii tähtis! Tundsin nagu Jeesus oleks öelnud: “See pole Sinu võistlus! See pole teie koht! Ma tahan tulla Su juurde (kõige selle keskel) ja olla Sinuga, veeta koos aega! Tulla Su paati ja sõita koos. Läheme Minu teed!” Ja tõesti – paat nagu tõsteti võistlusradade vahelt või sõitis neist üle ja läks oma teed, jättes kõik selle vale võistluse selja taha…

Ärgates oli ülevoolavalt õnnis tunne ja tahtsin kogu selle olukorra koomilisuse üle pidevalt naerda. Mõnikord see, mida me inimestena tähtsaks peame (nt võistlemine), ei oma vaimses maailmas mingit olulist tähtsust ega kaalu! See rõõm, mille kõigest sellest pildist sain oli täiesti üleloomulik, sest eelmine õhtu olin olnud mitmete asjade pärast väga kurb.

Mulle rääkis see lihtsalt: Lõpeta see rassimine! MA TAHAN KOOS SINUGA OLLA JA SINUGA AEGA VEETA! Sõidame koos Minuga lainetel! Ära püüa teistega võistelda, sest sa oled Minu jaoks unikaalne! Mul on Sinuga, Eesti, oma plaan. Ma naeran Su vaenlaste üle ja tahan koos Sinuga naerda!

Hommikul sain kinnituseks veel selle kirjakoha:
Js 50:4 Issand Jehoova on mulle andnud õpilaste keele, et ma oskaksin vastata väsinule, virgutada teda sõnaga. Ta äratab igal hommikul mu kõrva, et ma kuuleksin õpilaste kombel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga