16. okt. 2012

Ajalugu

Praegune Pärnu Kristlik Vabakogudus rajati 1987. aastal Pärnu Elu Sõna kogudusena. Neil ärkamise aegadel kui Jeesus oli võimsalt külastamas Eestimaad, kasvas see kiiresti nii kvantiteedis kui kvaliteedis. Koguduse alussambad nagu Jumala Sõna autoriteetsus, Püha Vaimu töö ootamine, Jumala palge otsimine ülistuses ja palves, evangelisatsiooni tähtsuse mõistmine said sügavalt rajatud kui võisime kogeda Tema headust ja ligiolu üha uuesti ja uuesti. Samuti sündis sel ajal meie südameis igatsus näha imeilusat Eestimaad muudetuna Jumala au ja väe läbi. Seda me võisimegi näha oma ümber sündimas kui Eestimaale anti teine võimalus saada iseseisvaks. Selle tagajärjel hakkas linn saama uut välimust ja poed taas täituma, elujärg ülespoole minema. Tegelikult on isegi raske meenutada kui vaesed me tollal olime. Muutus on olnud tõesti hämmastavalt kiire!  Kahjuks kui elujärg hakkas paranema ja samal ajal elutempo kiirenema, unustasid paljud selle Põhjustaja kes oli kõigi nende suurte muutuste taga. Paljud lubasid selle maailma muredel ja rikkuse petlikkusel end Isanda Jeesuse juurest eemale peibutada… Nii hakkasid Eestimaa kogudused nõrgenema. Ka meie kogudus läks sellest läbikatsumise ajast läbi. Mitmed inimesed lahkusid kogudusest või läksid mujale. Aastani 1994 on olnud meil 3 pastorit mis oli küll rikastav aga samas ka problemaatiline. Nagu Iisraeli lastele kõrberännak näitas millest nad tehtud olid ja kui tugev oli nende pühendumine, oli ja on läbikatsumise aeg ka Eestimaalastele.

Muutus meile tuli prohvetliku sõnumiga koguduse ühelt rajajalt Larry Miningerilt. Ta on olnud üks väheseid kes on jätkanud oma usaldavat ja toetavat suhtumist ka rasketel aegadel. Sõnum julgustas meil unustada mineviku eksimused ja läbikukkumised ning alustada värskelt Isandaga. Muutsime ka oma koguduse nime Pärnu Kristlikuks Vabakoguduseks et öelda kogudusele – vana on möödas, uus on tekkinud! Sellest ajast oleme näinud aeglast kuid järjepidevat kasvu ja arengut. Erinevad inimesed ja kutsumised on hakanud leidma oma kohta koguduses. Jumal hakkas ilma erilise meiepoolse initsiatiivita andma uusi kontakte, mida meil ei olnud pikemat aega. Ühel päeval helistas Norra misjonär Erik Sanders ja küsis kas me ei tahaks teha koostööd tema teenistusega. Tagantjärele oleme endiselt väga rõõmsad, et me sellest ei keeldunud, sest nüüdseks on tekkinud laialdane koostöö erinevate Norra sõpradega. Need on sellised õnnistatud kontaktid mida ainult Jumal saab anda. Samuti on erinevad imelised inimesed Soomest nagu pastor-missionär Hannu Vaurula, pastori-paar Tom & Monika Lipkin jt. väga õnnistanud ja rikastanud meie kogudust.

1998 aastal kolisime Haapsalu mnt 24 teisele korrusele, kus saime ehitada kolmest toast väikese kahetiivalise saali, köögi, WC jm. See lõpetas (vähemalt mõneks ajaks) meie saalide rentimise ja ringikolimise mure. Huvitav on et juba 1991. aastal andis Issand sõna, et sellesse majasse tuleb kirik, mis siis tundus võimatu. Kuid selline on meie Isand, Kes räägib ette asju, mis saavad sündima kuigi midagi veel näha pole. Ka on Ta tuleviku suhtes rääkinud asju, mis sündima saavad ja oleme rõõmsad, et Temalt tuleb kõik, mida vajame selle täitmiseks.

2003 hakkasime pühapäevasteks jumalateenistusteks rentima Haapsalu mnt 11 endise “Kroomivabriku” 3. korruse saali. Haapsalu mnt 24 ruume kasutame sel ajal lasteteenistuseks.

Tänaseks oleme kogu koguduse teenistusliku tegevusega Haapsalu mnt. 11 ruumidesse.

Lisaks koguduse saalile on korda tehtud köök sööginurgaga, kus on õdus läbi viia väiksemaid koosolekuid. Oma ruumid on lastetöö/pühapäevakooli tarbeks. Samuti oleme mõelnud ka väikelastega vanematele – väikelastele on oma mängutuba, mis on saalist eraldatud klaasvaheseinaga. Mängutuppa paigaldatud helitehnika võimaldab väikelaste vanematel samaaegselt hoida silma peal oma pesamunadel ja osa saada Jumala sõnast. Läbi klaasvaheseina on saalis toimuv ka kenasti silmaga jälgitav.